Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

POWER MASTER – CYKL WARSZTATÓW TEMATYCZNYCH

Warsztaty podnoszące kompetencje zespołów projektowych - Skuteczność, Jakość, Innowacyjność w projektach POWER VET

Serdecznie informujemy, że rusza cykl warsztatów pn. POWER MASTER dedykowanych przedstawicielom instytucji realizujących projekty mobilności ponadnarodowej sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe na zasadach programu Erasmus+, finansowanych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój!

POWER MASTER jest kolejnym, po POWERGEDONIE, wydarzeniem mającym na celu podniesienie jakości projektów realizowanych na zasadach programu Erasmus+, ale dofinansowanych ze środków POWER. W każdym roku planowana jest organizacja przynajmniej jednego warsztatu. Każde spotkanie będzie organizowane dla innej branży zawodowej, w innym miejscu w Polsce.  

Celem warsztatów POWER MASTER jest podniesienie jakości wybranych etapów realizacji projektów mobilności POWER VET w kontekście konkretnego obszaru zawodowego w którym realizowany jest projekt. Skoncentrowanie warsztatów na konkretnej branży zawodowej pozwoli uczestnikom POWER MASTER planować i podejmować działania projektowe w taki sposób aby przyniosły one tyle korzyści dla uczestników projektów i instytucji do ilu zostały przeznaczone.

POWER MASTER ma m.in. na celu:

 • Dostarczenie narzędzi mogących usprawnić pracę nad projektem,
 • Zwiększenie potencjału i umiejętności zespołów projektowych z zakresu wybranych etapów realizacji projektu POWER VET, 
 • Zainspirować koordynatorów projektów do nowych wyzwań, działań wykraczających poza standardowe schematy,
 • Sieciowanie uczestników warsztatów – razem można więcej,
 • Identyfikację dobrych praktyk z danego obszaru.  

W ramach POWER MASTER zostaną przeprowadzone warsztaty z trenerami FRSE dotyczące m.in:

 • Jak skutecznie i innowacyjne upowszechniać rezultaty projektu?
 • Jak zaplanować i realizować ciekawy program praktyk/szkolenia?
 • Jak wspierać młodzież w osiągnięciu sukcesu zawodowego?
 • Jak motywować uczestników i członków zespołu projektowego?

OPIS WYDARZENIA [PDF]

Jeżeli mają Państwo pomysły na ciekawe warsztaty POWER MASTER w Państwa regionie serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Dagmara Wieczorkowska (22) 46 31 672 dwieczorkowska@frse.org.pl


 RELACJA Z WARSZTATÓW POWER MASTER - SEKTOR ZIELONY I BUDOWLANY (BD)

Za nami już pierwsze dwa spotkania z cyklu POWER MASTER, które zorganizowaliśmy w Fojutowie k. Tucholi w przepięknych Borach Tucholskich oraz w zimowej stolicy Polski - Zakopanem!

Celem warsztatów POWER MASTER jest podniesienie jakości projektów realizowanych przez beneficjentów POWER VET. Zorganizowanie dwudniowych warsztatów dla konkretnej branży okazało się strzałem w dziesiątkę! Uczestnicy już w trakcie spotkania, a także po jego zakończeniu (wyniki ankiet) podkreślali korzyści jakie dały im warsztaty przeprowadzone w takiej formie.

Dotychczas zorganizowaliśmy spotkania dla sektora zielonego (Bory Tucholskie) oraz budowlanego (Zakopane). Formuła każdego ze spotkań zakładała trzy elementy:

Wykład eksperta z danej branży – pobudzający wyobraźnie i motywujący do nowych pomysłów odnośnie tematyki projektów:

 • Sektor Zielony wykład eksperta z dziedziny agroturystycznych gospodarstw opiekuńczych – świadczących opiekę dzienną dla osób starszych.
 • Sektor Budowlany wykład eksperta z dziedziny budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz nowe normy budownictwie po roku 2020.

Każdy z zaprezentowanych wykładów został uzgodniony z przedstawicielami danej branży, dzięki temu udało się wybrać temat spotkania wpisujący się w najnowsze trendy.

Klejnym elementem były warsztaty przeprowadzone przez doświadczonych trenerów. Beneficjenci POWER VET po raz pierwszy mieli możliwość udziału w tego rodzaju szkoleniu. Tematyką warsztatów było upowszechnianie rezultatów, ewaluacja działań projektowych oraz zapewnienie trwałości rezultatów w kontekście branży w której są realizowane projekty. 

Każde spotkanie POWER MASTER obejmowało także część praktyczną. Dla Sektora Zielonego zorganizowaliśmy wizytę w gospodarstwie agroturystyczno-opiekuńczym oraz wizytę w tartaku. Sektor Budowlany uczestniczył w warsztatach z termowizji, przeprowadzonych przez inspektorów nadzoru budowalnego.

Potwierdzeniem sukcesu warsztatów POWER MASTER są komentarze z ankiet uczestników:

 • Spotkania z osobami realizującymi projekty w tej samej branży są nie do przecenienia
 • Świetny pomysł, czekam na kolejne tego typu spotkania :)
 • Efektem dodatkowym prócz wiedzy merytorycznej jest niewątpliwie większa motywacja do realizacji kolejnych projektów czy poprawy jakości tych realizowanych
 • Super - móc spotkać tylu zakręconych wariatów, którym się coś chce
 • Bardzo dziękuję za zaproszenie do udziału w szkoleniu. W praktyce wykorzystam propozycje, które pojawiły się podczas zajęć
 • Serdecznie dziękuję za świetną organizację, wartościową wiedzę, możliwość wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów, poznania nowych metod nauki nieformalnej oraz wspaniałą atmosferę

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i pozytywną energię!

W 2018 roku planujemy kolejne warsztaty branżowe POWER MASTER w różnych częściach Polski.

Do zobaczenia!