Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

SzkoleniaSerdecznie zapraszamy na szkolenie nt. rozliczenia końcowego projektu na podstawie obsługi systemu Mobility Tool+ dla instytucji realizujących projekty na zasadach Programu Erasmus+ finansowane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Konkurs 2017.

Program szkolenia

Szkolenie będzie poświęcone kwestiom związanym z obsługą systemu Mobility Tool+, rozliczeniem finansowym projektu oraz upowszechnianiem jego rezultatów.

Miejsce: Hotel Mercure Warszawa Centrum, ul. Złota 48/54, 00-120 Warszawa

Termin: 14.12.2018 r.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na szkolenie zapraszamy maksymalnie 2 osoby z instytucji (np. koordynator projektu i osoba zajmująca się finansami w projekcie).

Osoby niezarejestrowane na szkolenie nie będą mogły wziąć w nim udziału.

Szkolenie jest bezpłatne, FRSE nie zwraca kosztów przejazdu. W trakcie szkolenia będzie zapewniony catering.

Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w systemie online i potrwa do 12 grudnia 2018 roku.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

FRSE ostatecznie potwierdzi udział w szkoleniu w oddzielnym mailu przesłanym po zakończeniu rejestracji na adres wskazany w formularzu zgłoszeniowym.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

p. Dominiką Żółcik, tel.  22 46 31 299, dzolcik@frse.org.pl

p. Adamem Jurgilewiczem, tel. 22 46 31 655, ajurgilewicz@frse.org.pl
 

Serdecznie informujemy, że rusza cykl warsztatów pn. POWER MASTER dedykowanych przedstawicielom instytucji realizujących projekty mobilności ponadnarodowej sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe na zasadach programu Erasmus+, finansowanych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój! POWER MASTER jest kolejnym, po POWERGEDONIE, wydarzeniem mającym na celu podniesienie jakości projektów realizowanych na zasadach programu Erasmus+, ale dofinansowanych ze środków POWER. W każdym roku planowana jest organizacja przynajmniej jednego warsztatu. Każde spotkanie będzie organizowane dla innej branży zawodowej, w innym miejscu w Polsce.  

Szczegółowe informacje o warsztatach POWER MASTER są dostępne na stronie http://power.frse.org.pl/ksztalcenie-zawodowe/article/POWER-MASTER/

 materiały szkoleniowe

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami przedstawionymi na szkoleniach nt. zasad zarządzania projektami mobilności, które odbyły się w Warszawie w trzech turach: 18 wrzesień 2017 oraz 9 i 13 październik 2017.

We wszystkich szkoleniach wzięło udział ok. 330 przedstawicieli instytucji realizujących projekty mobilności z listy rezerwowej konkursu 2017, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe - akcja 1, które finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach realizowanego przez FRSE projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

1. Umowa finansowa pomiędzy FRSE a instytucją beneficjenta

UF - FRSE - slajd

2. Zarządzanie jakościowe projektem 

 ŻIG - slajd 2

 

 

 

3. Umowa między beneficjentem a uczestnikiem mobilności 

UF - uczestnik - slajd

4. Zarządzanie finansowe projektem

finanse - baner

5. System Mobility Tool+ wstępne zagadnienia 

MT - slajd

 

SZKOLENIE NT. ROZLICZENIA KOŃCOWEGO PROJEKTU NA PODSTAWIE SYSTEMU MOBILITY TOOL+

Uprzejmie dziękujemy za udział w szkoleniu nt. rozliczenia końcowego projektu na podstawie obsługi systemu Mobility Tool+ dla Beneficjentów projektów finansowanych w ramach PO WER Konkurs 2017, które odbyło się w dniu 14.12.2018 r. Mamy nadzieję, że poznane na nim zagadnienia i wymiana doświadczeń wspomogą Państwa w pomyślnym rozliczeniu projektów mobilności. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami ze szkolenia.

1. System Mobility Tool+ - kwestie jakościowe

Zrzut_Rk

2. Zarządzanie finansami w projekcie Mobility Tool+ 

Zrzut_Finanse